Dla tych, którzy cenią profesjonalizm

Bezpieczeństwo Infrastruktury IT oraz łącz i sieci

Rams Data to doświadczona polska firma, działająca w branży informatycznej. Od początku swojej działalności staramy się dostarczać wszystkim swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania i usługi, jak również usługi, które są świadczone na bazie sprawdzonych produktów renomowanych firm z branży telekomunikacyjnej oraz informatycznej, takich jak np. Opswat. Dlatego też w naszej szerokiej ofercie można znaleźć innowacyjne, a także zaawansowane systemy, które mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo infrastruktury IT. W ramach bezpieczeństwa infrastruktury firma oferuje swoim klientom kompleksowy zakres usług, takich jak kontrola, identyfikacja czy uwierzytelnianie użytkownika. Dodatkowo Rams Data z każdym rokiem rozwija swoją działalność. Obecnie wykonuje szereg wdrożeń dostarczanych systemów w obszarach nie tylko środowiska informatycznego, ale także w sferze zarządzania i komunikacji głosowej. Specjalizujemy się w systemach przetwarzania danych, gdzie to oferowane są takie rozwiązania, jak bazy NoSQL, które są szczególnym rodzajem baz, a to za sprawą tego, że nie korzystają one bezpośrednio ze struktury relacyjnego modelu, co daje tak naprawdę większą elastyczność.

 

bezpieczeństwo sieci
Bezpieczeństwo sieci i łącz jest strategią, której celem jest określenie zasad bezpieczeństwa aktywów organizacyjnych i całego ruchu w sieci firmowej oraz zapewnienie prowadzenia działalności produktywnie. Bezpieczeństwo sieci przejawia się w realizacji polityk bezpieczeństwa dotyczących zarówno sprzętu jak i oprogramowania.
Większość definicji bezpieczeństwa sieci sprowadza się do mechanizmu egzekwowania polityk bezpieczeństwa, dotyczących analizy wszystkich przepływów ruchu sieciowego, zmierzających do zachowania poufności, integralności i dostępności wszystkich systemów i informacji w sieci.
Nieodzownym elementem prowadzenia polityki bezpieczeństwa sieci i łącz jest audyt. Audyt zachęca do ciągłego doskonalenia poprzez zobowiązanie organizacji do refleksji na temat realizacji polityk. Daje organizacjom możliwość dostosowania swojej polityki i strategii egzekwowania przepisów w kontekście zmieniających się potrzeb.
Prawidłowe egzekwowanie polityk bezpieczeństwa zaczyna się od właściwej klasyfikacji strumienia ruchu, użytkowników, aplikacji i treści. Cały ruch (aplikacje) musi być najpierw zidentyfikowany przez firewalla, niezależnie od portu i protokołu oraz taktyki uników lub protokół SSL. Właściwa identyfikacja ruchu i aplikacji jest kluczowa ponieważ pozwala na pełną widoczność zawartości podczas inspekcji oraz upraszcza politykę zarządzania tą zawartością.
Najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa sieci i łącz, obejmują:
Kontrola dostępu
Identyfikacja
Wykrywania szkodliwego oprogramowania
Filtrowanie typ pliku
Filtrowanie adresów URL
Filtrowanie zawartości
Uwierzytelnianie
Szyfrowanie
Obecnie podstawę bezpieczeństwa sieci i łącz stanowią firewall’e nowej generacji (Next Generation Firewall) realizujące natywnie kontrolę dostępu, filtrując cały ruch na wszystkich portach. Ponadto podczas pracy firewalla działają systemy zapobiegania włamaniom (IPS), antywirusowe (AV), skuteczne narzędzia do skanowania treści oraz systemy zapobiegające atakom złośliwego oprogramowania.
Szyfrowanie jest również ważne dla ochrony wewnętrznych informacji oraz bezpieczeństwa sieci i łącz. Obecnie możliwe jest szyfrowanie danych w ruchu z wykorzystaniem najsilniejszych dostępnych algorytmów i kluczy szyfrujących oraz uwierzytelnianie każdej ramki Ethernet w celu zapewnienia integralności danych. Bardzo wydajną i nowoczesną metodą jest centralne zarządzanie i dystrybucja kluczy szyfrujących do urządzeń. W tej sytuacji szyfratory nie wymieniają się kluczami, w związku z tym są w stanie deszyfrować ruch pochodzący z dowolnego miejsca w sieci. Metoda ta nie wymaga tworzenia statycznych tras przesyłania danych jakim są tunele VPN (SSL lub IPSEC) i daje możliwość komunikacji beztunelowej (Next Generetion Tunel-less VPN, Tunel-less Encryption ). Takie podejście pozwala na implementację szyfracji w każdej topologii sieciowej bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian oraz bez wpływu na wydajność co jest bardzo ważne z punktu widzenia produktywności i bezpieczeństwa środowiska.

Comments are closed.

 • ramsdatalogocien

 • Rams Data SP Z O.O.

  Adres
  ul. Sęczkowa 27e
  03-986 Warszawa

  Telefon
  tel./faks +48 22 671 24 89
  tel. Kom +48 607 87 17 66

  E-mail
  kontakt@ramsdata.com.pl

 • Contact (English)

  Address
  Sęczkowa 27e street
  03-986 Warsaw, Poland

  Phone
  phone/fax: +48 22 671 24 89
  mobile: +48 607 87 17 66

  E-mail
  kontakt@ramsdata.com.pl